• 24
    Kwi
    2018

Dzień Ziemi

20 kwietnia, w piątek świętowaliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi, ale przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Od poniedziałku w obu grupach odbywały się zajęcia i zabawy poruszające tematykę proekologiczną. Dzieci uczyły się segregować śmieci, rozmawiały jak należy dbać o Ziemię, żeby była czysta i zadbana, oglądały albumy i książeczki, żeby poszerzyć swoje wiadomości o przyrodzie, słuchały odgłosów przyrody, rozwiązywały zagadki i wykonywały prace plastyczne. Finałem tygodnia był Zielony Dzień, podczas którego wszystkie przedszkolaki zatoczyły zielony krąg wokół jarzębinowego drzewa na naszym ogrodzie, aby pokazać swoją więź z Ziemią i przyrodą oraz  zamanifestować swoją solidarność z wszystkimi ludźmi, którym nie jest obojętny los naszej Planety 🙂 Na koniec wspólnie zasadziliśmy krzew trzmieliny japońskiej, a wszystkie dzieci otrzymały Medale Ekologa 🙂

© 2014 Przedszkole nr 4. Wszystkie prawa zastrzeżone.