Posiadamy jedną z najbogatszych i najciekawszych ofert edukacyjnych.
Nasze działania skupiamy wokół rozwijania potencjału twórczego dziecka.
Oferta nasza skierowana jest więc do rodziców, którzy świadomie i efektywnie pragną kierować edukacją swojego dziecka, dając mu jednocześnie dni pełne nowych doświadczeń i radości.

Korzystamy z najnowszych programów nauczania oraz wypracowanych własnych metod i form. Stworzyliśmy innowacyjny program działań z zakresu edukacji muzycznej dziecka, który pomaga rozwijać indywidualne uzdolnienia i zainteresowania dzieci muzyką.

Wykorzystujemy program terapeutyczny, w którym muzyka pełni rolę wspomagającą oraz korygującą negatywne zachowania u dzieci.
Jesteśmy uczestnikami „Klubu Czytających Przedszkoli” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Pracujemy w gronie wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, specjalistów o wielokierunkowym wykształceniu.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne środki do nauki i zabawy.

Umożliwiamy dzieciom uczestnictwo w katechezie prowadzonej przez siostrę zakonną.

Otaczamy dzieci opieką stomatologiczną, logopedyczną i psychologiczną.

Zapewniamy smaczny, zdrowy i urozmaicony jadłospis. W szczególnych przypadkach dostosowany do diety dziecka.

Pracujemy w oparciu o programy:

• „Razem w przedszkolu. Program wychowania przedszkolnego” J. Wierucka, J. Andrzejewska  WSiP Warszawa 2009
  • Program autorski naucz. R. Baran „Żyjmy zdrowo i wesoło”
  • Program autorski „ Z muzyką przez świat” opracowany przez mgr M. Skicką – Stoga oraz  mgr G.Kuta, „Program Wychowawczy” opracowany przez Radę Pedagogiczną

Ponadto programy autorskie dodatkowe do realizacji poza  podstawą programową tj:
„Jestem artystą. Program zabaw  o charakterze twórczym” naucz. E. Panek, R. Baran oraz „Klub Młodego Odkrywcy” naucz. U. Kopacz , J. Wojtowicz

Realizujemy programy edukacyjne o charakterze ogólnopolskim „Akademia Aguafresh”, „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, „Przyjaciele Natury”, „Akademia Super Przedszkolaka”, „Mamo, Tato wolę wodę!”

Umożliwiamy nieodpłatny udział dzieci:

•   w zajęciach rytmicznych i umuzykalniających
  •   naukę gry na instrumentach: flet prosty, organy, pianino, metalofon i  instrumenty perkusyjne
  •   w zajęciach z arteterapii: sztuki plastyczne, bajkoterapia, muzykoterapia, teatroterapia.
  •   zajęciach o charakterze badawczym „Klub Młodego Odkrywcy”
  •   zajęciach artystyczno –teatralnych „Jestem Artystą”
  •   naukę języka angielskiego
  •   gimnastykę korekcyjną

Uroczystości przedszkolne:

• Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka
  • Święto Pieczonego Ziemniaka
  •  Mikołajki
  • Spotkanie opłatkowe
  • Bal Karnawałowy
  • Dzień Mamy i Taty
  • Pożegnanie starszaków
  • Festyn Rodzinny

Organizujemy wycieczki:
na terenie miasta i wyjazdowe:

• Zalipie „Malowana wieś”
  • Pilzno „Muzeum lalek”
  • Polichty Sucha Góra „Ścieżka edukacyjna”
  • Kąśna Dolna „Dworek Paderewskiego”
  • Stróże „Sądecki Bartnik”
  • Jastrzębia – gospodarstwo agroturystyczne
  • Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

Współpracujemy ze środowiskiem:

• Zespół Szkół Muzycznych,
  • Szkoła Podstawowa Nr 11 w Tarnowie
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tarnowie
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  • Muzeum Okręgowe
  • Pałac Młodzieży
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Poradnia Stomatologiczna MODENT w Tarnowie
  • Firma Obrotu Surowcami Wtórnymi KOMETAL
  • Branżową Organizacją Odzysku S.A w Tarnowie

Bierzemy udział:

• w koncertach muzycznych na terenie przedszkola i miasta
  • konkursach , festiwalach i przeglądach między innymi w „Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Żabnie” oraz „Przeglądzie Wiosenne Nutki w Żabnie”
  • imprezach, uroczystościach przedszkolnych i festynach
  • Słodkich Urodzinach Miasta
  • olimpiadach sportowych
  • teatrzykach w wykonaniu krakowskich aktorów
  • akcjach charytatywnych : „Góra Grosza”, „Pola Nadziei”, „Podziel się ludzkim gestem”
© 2014 Przedszkole nr 4. Wszystkie prawa zastrzeżone.